Jestem mamą i jestem córką więc Dzień Mamy przeżywam , jak pewnie większość z Mam, podwójnie.  To święto ma głębokie podłoże emocjonalne dla każdego człowieka  – bo temat Mamy jest bliski każdemu człowiekowi. Bywa trudny, bolesny ale najczęściej pełen wzruszeń i bezgranicznej miłości. Dla mnie osobiście wszystkie te emocje mieszają się, moje Dziobaki w wielkiej tajemnicy, uczą się piosenek i wierszyków, szepczą coś z babcią a ja wiem, że na akademiach będę płakać jak dziecko…. Nie, nie jak dziecko – jak dumna matka. Moja mama, nie usłyszy już moich życzeń, wszystkim Mamom życzę kilku podstawowych rzeczy.

 

 

  1. Zdrowego serca.

 

Żeby pomieściło ten ogrom różnych matczynych uczuć: miłości, dobroci, cierpliwości, oddania, szczęścia, ale też strachu o swoje dzieci, bólu skrywanego przed światem, niepewności. Niech Wasze serca jak najrzadziej drżą ze strachu podczas wszelkich chorób niemowlaka i późnych powrotów do domu nastolatka. Niech rozpiera je duma, kiedy mówicie i myślicie o swoim potomstwie. Niech nigdy nie będą złamane przez słowa wypowiedziane w nerwach.

 

  1. Wyostrzonych zmysłów.

 

Słyszcie tylko dobre słowa, piękne wiersze i same dobre wiadomości. Patrzcie z uczuciem na postępy i sukcesy waszych dzieci. Dotykajcie zawsze z czułością Wasze pociechy. Smakujcie życia jak najpiękniej się da.

 

  1. Poczucia, że jesteście najpiękniejsze na świecie.

 

Bo każda mama taka jest. W wyciągniętym dresie, na spacerze, w piaskownicy, z obłędem w oczach i czułym uśmiechem. Nawet jeżeli nie śpicie od kilku miesięcy i nie pamiętacie kiedy ostatnio myłyście włosy – jesteście piękne. Mama zawsze promieniuje miłością i wewnętrznym pięknem.

 

  1. Pomocnych rąk wokół.

 

Męża, mamy przyjaciółki czy nawet sąsiadki. Niech ktoś czasem Wam powie „odpocznij kochana, ja się nimi zajmę”. A wtedy odpoczywajcie, tańczcie, śpijcie, czytajcie w wannie – róbcie to co przynosi Wam radość. Potem będzie Wam jeszcze fajniej przytulać, nosić, odpowiadać na setki pytań, po prostu być Najlepszą Mamą na świecie.

 

5. Odwagi

 

W byciu taką mamą jaką chcecie być. W dawaniu dziecku swobody i możliwości rozwoju i dorastania. W mówieniu „nie” kiedy ktoś Wam mówi co powinnyście. W pozwalaniu sobie na bycie Wystarczająco Dobrą Mamą a nie perfekcyjnym robotem.

   

    6. Humoru

 

Bo z nim łatwiej przetrwać te wszystkie wywiadówki, wizyty kontrolne u lekarzy, wyjazdy wakacyjne z całym taborem,  imprezy i fochy podlotków, rozwiązywanie największych tragedii życiowych (co tydzień innej – ale za to najgorszej na świecie) i te wszystkie inne momenty kiedy nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Lepiej się śmiać. Zawsze 😊

 

 

Tego wszystkim Nam mamom życzę z całego mojego mamusiowego serca. Tym naszym mamom, które są już babciami, życzę dużo siły, zdrowia i radości życia, pociechy z wnuków i dobrych zięciów i synowych 😃.  Świętujcie ten dzień wielopokoleniowo i śmiejcie się głośno. Niech wszyscy wiedzą, że macie najlepsze mamy na świecie i same jesteście cudownymi mamami.

mama i dziecko mama i dziecko 26 maja – dzień matki

A o tym jaką mamą jest Nikula możecie przeczytać tutaj

http://stluczone-lustro.pl/o-tym-jak-byc-matka-idealna-i-dlaczego-to-nie-jest-mozliwe/