Pachwork w przypadku naszej rodziny to chyba najbardziej delikatne określenie. Takiego poplątania z pomieszaniem jak u nas ciężko szukać gdzie indziej.

Więzów krwi niełatwo się doszukać.

Spróbujcie się w tym połapać.

Każde z moich dzieci ma inne nazwisko. Ja mam obydwa żeby się w szkole nie tłumaczyć.

Dziobak ma biologicznego ojca i macochę.

Mówię tato do ojczyma i byłego teścia. Mamo do byłej teściowej.

Dzieci mają dwóch dziadków. Dla Dziobaka żaden nie jest biologicznym dziadkiem, natomiast ich babcia jest prawdziwą babcią dla Smerfetki.

Najukochańsza babcią dla mnie i prababcią dla Dziobaków była druga żona mojego dziadka.

T. nie jest biologicznym ojcem żadnego z Dziobaków ale mieszka z nami i wychowuje dzieci jak swoje. Gdy się pobierzemy Dziobak będzie miał drugiego a Smerfetka pierwszego ojczyma. W świetle prawa, bo w rzeczywistości już tak jest.

Problemem będzie moje nazwisko.. Chyba nie można mieć trzech nazwisk w dokumentach 😂.

Ponieważ obydwoje z T. nie mamy już rodziców nie będzie przyrostu babć i dziadków.

Ani ja ani B. nie mieliśmy rodzeństwa, z bratem pierwszego męża nie mam kontaktu. Dziobaki nie mają więc cioć i wujków ani kuzunek i kuzynów. Takich „prawdziwych” bo tak naprawdę moje koleżanki, ich mężowie i dzieci są dla nich i dla mnie jak rodzina.

Czyż nie ciekawa układanka?

Pomieszane losy mojej rodziny od trzech pokoleń stworzyły ten patchwork. Nadmiar przedwczesnych śmierci, niewielka ilość rodzących się dzieci i walka o to by stanąć na nogi po każdej tragedii nawarstwiły ilość gałęzi w tym naszym drzewie genealogicznym

Może mało podobieństwa materiału genetycznego ale ile miłości i wartości w tych związkach. Bo nikt nie musi z nami trwać na dobre i złe. Nie czuje się zobowiązany. Jesteśmy razem bo chcemy. Bo się kochamy, czujemy się sobie potrzebni.

Babcia i dziadkowie kochają obydwoje dzieci tak samo. Bez względu na nazwisko.

Ciocie i wujkowie też są blisko, chociaż nie zawsze na wyciągnięcie ręki.

To oni sprawiają, że nie czuje się tak bardzo samotna. Dziękuję tym, którzy są z nami i tworzą ten kolorowy patchwork.